BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 9144035
*
nr 914 4035
Bordslampa
80-tal, keramik
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2014
kl 18:40:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 08:50:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16
-
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:37
-
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
*
Bordslampa
nr 914 4035
Bordslampa
80-tal, keramik
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 08:50:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16 -
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:37 -
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18